ОЧІnfo

Чечельницький вісник

Новини Світ та Україна

Про свідків бомбардувань Маріуполя та жертв наруги рашистів: у Нідерландах покажуть документальну виставу

12 квітня о 20:00 у амстердамському театрі De Toneelmakerij відбудеться прем’єра вистави про трагічні історії війни в Україні “Witnessing U” (перекладається як “свідчення про тебе” – Gazeta.ua). Постановку створили спільно з запорізьким муніципальним театром-лабораторією VIE. Режисерками стали дві українки Яша Гудзенко та Богдана Орлеанова.

В основі проєкту “Witnessing U” – свідчення маріупольців, які пережили бомбардування міста, солдатів ЗСУ, підлітків, жертв сексуального насильства з боку російських військових. Документальні тексти та драматургічні історії зібрала та адаптувала українська драматургиня Ніна Захоженко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цього тижня запрацюють концертні зали

“Ми створюємо виставу у стислі строки, і я вражена тим, що вдалося зробити українським колегам у цих умовах. За тиждень вони написали текст на 30 сторінок зі свідчень очевидців війни, із сильною драматургією та переклали його англійською мовою”, – розповіла віце-президентка Європейської театральної конвенції (ETC) Пауліен Гірлінгс.

У постановці взяла участь актриса театру-лабораторії VIE Олеся Андрушевська, які у березні евакуювалися до Нідерландів.

“Це велика відповідальність стати частиною такого проекту, зараз я маю змогу прокричати світові, що війну треба зупинити”, -коментує Олеся.

Запорізькі театрали покажуть в Амстердамі спектакль про війну

Фото: Фото надані театром

Кошти, отримані від продажу квитків, будуть перераховані у фонд допомоги ЗСУ.

“Театри зараз грають вистави у бомбосховищах. Цим підтримують людей, надихають. Це треба робити на тих територіях, де можливо. Нещодавно з німцями поставили онлайн “Лісову пісню” Лесі Українки. Така робота все більше і більше привертає увагу до нашої країни. Митці долучаються до боротьби чим можуть. Багато чоловіків і жінок зі сфери культури взяли в руки зброю, волонтерять. Знайомі митці, що виїхали в Європу з маленькими дітьми, об’єднуються там у культурні або волонтерські спільноти. Працюють далі на Україну. Ніхто з них статус біженця не взяв, всі хочуть повернутися додому”, – розповіла акторка театру й кіно, продюсерка Ірма Вітовська-Ванца.

ЗАЛИШИТЬ ВІДПОВІДЬ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.